П’ять команд перемогли у євроінтеграційній конкурсній Програмі EU Association Lab

Минулого року в Україні стартувала конкурсна Програма EU Association Lab, покликана створити нову формацію державних службовців і таким чином сприяти реалізації  Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Некомерційний інкубатор ідей 1991 Open Data Incubator описав історії п’яти команд, які перемогли у конкурсі і наразі реалізовують свої проекти за підтримки Програми EU AssociationLab на базі проекту.

Як повідомляється у статті за допомогою EU Associatіon Lab учасники усіх команд вчаться стисло формулювати свої ідеї, адаптувати європейські підходи до українських реалій і навіть використовувати SCRUM – інноваційний підхід до управління проектами для гнучкої розробки програмного забезпечення.

Команди-переможці розробляють наступні проекти :

  1. Додаток “Я – інспектор”. Цей мобільний сервіс дозволить надсилати інформацію про сумнівну продукцію до відповідного органу, який відповідає за його якість та перевірити рівень безпеки товару.
  2. 2. Ресурс “Механізм перевірки кінцевих бенефіціарних власників”. На базі цього ресурсу надаватиметься точна інформація про структуру власності будь-якої юридичної особи, яка зареєстрована та здійснює свою діяльність в Україні.
  3. 3. Сервіс “Нецінові критерії в публічних закупівлях”. Цей сервіс допоможе замовникам тендерів використовувати такі нецінові критерії, як енергоефективність та вплив на екологію.
  4. 4. Портал “Єдине вікно для споживачів фінансових послуг”. Ключова мета цього інтернет-порталу – об’єднати інформацію щодо продуктів та послуг банків та інших організацій, що займаються наданням фінансових послуг.
  5. 5. Ресурс “Культурна спадщина”. На основі цього ресурсу буде зібрана та проаналізована інформація щодо переміщення великої кількості предметів культурної спадщини України.

До роботи над проектами приєдналися представники бізнесу та громадських організацій, учасникам допомагають консультанти з ІТ, маркетингу, бізнес-моделювання, експерти з євроінтеграції. У підсумку команди представлять громадськості свої пілотні проекти, найактуальніші з яких зможуть розраховувати на підтримку у реалізації від міжнародних партнерів.

Довідково:

Програма EU Association Lab створена спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та GIZ. Вона є складовою проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС», що фінансується Федеральним Урядом Німеччини.

GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH) - німецьке товариство міжнародного співробітництва. Воно діє в Україні за дорученням п'яти німецьких міністерств, Європейського Союзу, а також урядів Великої Британії та Швейцарії.