Пять українських "зелених" компаній отримали гранти від ЄБРР та ЄС

10 квітня завершився перший етап найбільшої в Україні грантової програми для "зеленого" бізнесу "Кліматичні Інноваційні Ваучери".

Громадська організація Greencubator, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз оголосили імена компаній-переможців, які отримають фінансування на розвиток своїх розробок, повідомили у громадській організації.

Ними стали п’ять українських компаній, які отримали гранти загальною сумою 100 тисяч євро на втілення своїх проектів. Так, компанія Delfast отримала кошти на сертифікацію електровелосипедів, патентування, технічні та функціональні вдосконалення. Компанія Integro-SD на автоматизацію виробництва органічних добрив з курячого посліду за власною технологією та сертифікацію. "Інтегральні комплексні системи" — на бездротові системи двосторонньої передачі даних і керування енергоспоживанням з підвищеною дальністю дії та мінімальними енерговитратами. "ІОТ ТРЕЙД" — на розробку програмного забезпечення для "розумного" хаба, що керує мережею сенсорів і терморегуляторів в житловій та комерційній нерухомості. "Оболонь Оіл" отримала фінансування на підготовку до серійного виробництва мобільних установок для переробки полімерних відходів в альтернативні види пального.

Довідково:

Програма "Кліматичні Інноваційні Ваучери" започаткована в рамках програми ЄБРР "Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату" (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. В Україні її впроваджує ГО Greencubator.

Кліматичні інноваційні ваучери – найбільша в Україні грантова програма для компаній-розробників кліматичних та низьковуглецевих технологій. Започаткована в рамках програми ЄБРР "Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату" (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. В рамках Програми виділено EUR 1 000 000 на підтримку розробників та втілювачів кліматичних проектів в Україні. Станом на 1 грудня 2018 року відбулося чотири хвилі програми, в результаті яких 26 компаній-переможців отримали 870 000 євро на "зелені" проекти. Фінансування дозволяє кліматичним інноваторам скористатись послугами кваліфікованих експертів та розробників щоб зробити продукт більш конкурентоспроможним.

Громадська організація Greencubator  є партнером програми "Кліматичні Інноваційні Ваучери" в Україні з 2017 року. Організація розробляє програмні правила і процедури, організовує процес подачі та відбору компаній, що бажають отримати кліматичні ваучери. Greencubator будує екосистему для стійкого підприємництва, низьковуглецевих інновацій, розвитку "зеленої" економіки в Україні та Східній Європі з  2009 року. Крім Програми Європейського Союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку з Кліматичних Інноваційних  Ваучерів, організація проводить табір енергетичних інновацій TeslaCamp та виступає національним партнером найбільшого у світі змагання "зелених" бізнес-ідей ClimateLaunchpad.