Питання гендерної рівності включене в підготовку нового плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Під час онлайн-зустрічі в рамках підготовки плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» учасники сфокусували увагу на питаннях гендерної рівності.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

До участі в обговоренні, організованому Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів і Національним Демократичним Інститутом, долучилися Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко та представники і представниці близько 40 інститутів громадянського суспільства.

Під час зустрічі учасники та учасниці обговорили низку проблемних питань, пов’язаних з:

  • доступом до інформації у сфері гендерної рівності - наявність відповідної інформації у публічному доступі, зручність користування нею;

  •  участю громадськості - проблемні питання, пов’язані з гендерною рівністю, у процесі залучення громадськості та ін.;

  • забезпеченням прозорості та підзвітності діяльності органів виконавчої влади, установ та організацій. Насамперед, виконання Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів, затвердженої наказом Мінсоцполітики від 07.02.2020 № 86;

  • розвитком технологій та інновацій для забезпечення прозорості та підзвітності  – гендерна чутливість електронних послуг.

Очікується, що обговорення стане підґрунтям і для подальшого розвитку гендерної політики в Україні, і для формування гендерно чутливого плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

В обговоренні взяли участь представники та представниці інститутів громадянського суспільства, експертних і міжнародних організацій, органів місцевого самоврядування, зокрема Асоціації міст України, проекту SURGe, громадських організацій «Центр «Жіночі перспективи», «Гендерний центр Волині», «Центр «Розвиток демократії», Громадського альянсу «Політична дія жінок», благодійної організації «Фонд громади міста Херсон «Захист» та ін.

Наступним етапом буде обговорення можливих шляхів вирішення проблемних питань, озвучених учасниками заходу.

Пропозиції до нового плану дій можна подати онлайн, заповнивши форму: https://forms.gle/jCDkBu7a6uemdY2p7