Рада 12 липня має розглянути п’ять євроінтеграційних законопроектів з Дорожньої карти

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні повинна розглянути п’ять законопроектів з Дорожньої карти законодавчого забезпечення імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, йдеться у порядку денному Парламенту.

В другому читанні має бути розглянутий законопроект №4571, покликаний посилити захист авторських прав. Детальніше про цей законопроект можна прочитати в публікації на Європорталі.

Другий законопроект, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг" за номером 2456-д, був розроблений з метою створення дієвої  системи захисту прав споживачів фінансових послуг, усунення прогалин та неузгодженостей в чинній системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів. Такі прогалини та неузгодженості спричиняють і неоднакове застосування правових норм судовою системою. За задумом законодавців, ухвалення цього проекту Закону дозволить зміцнити довіру споживачів фінансових послуг до фінансового сектору.

Третій, Проект Закону №7270 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів, покликаний створити умови для розвитку послуг платіжних систем, створених нерезидентами (PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інші), оскільки умови започаткування діяльності учасників цих систем потребують спрощення та уніфікації з умовами, установленими для резидентів.

Четвертий євроінтеграційний законопроект, що є у порядку денному, Проект Закону №7387 про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів має, в першу чергу, підвищити рівень безпеки при перевезенні таких вантажів. Окрім того, завданням законопроекту є врахування у національних нормах усіх вимог до безпеки перевезення небезпечних вантажів. Ухвалення законопроекту є частиною реалізації комплексу організаційних та нормотворчих заходів, спрямованих на імплементацію положень Директиви 2008/68/ЄС та вимог міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів і впровадження нових підходів регулювання у цій сфері.

П’ятий законопроект стосується приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики. Йдеться про законопроект №7123 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію". Він передбачає закріплення принципу добровільності застосування національних стандартів; недопущення погодження проектів національних стандартів з державними органами; недопущення нормативно-правового регулювання відносин, пов'язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов; відміну галузевої стандартизації, у зв’язку з чим, протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

Нагадаємо, раніше Рада ухвалила євроінтеграційний закон про маркування органічної продукції.