Рада 21 червня розгляне 4 законопроекти з євроінтеграційної Дорожньої карти

Верховна Рада на своєму засідання 21 червня повинна розглянути 4 законопроекти, що є у списку першочергових для імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС, так званій Дорожній карті євроінтеграційних законопроектів, йдеться у порядку денному засідання Парламенту.

Законопроект "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" №6229 покликаний впровадити в Україні міжнародні стандарти та передові практики розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). Окрім того, законопроект розроблено з метою надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів. Він має створити передумови для суспільно відповідального використання такими суб'єктами корисних копалин загальнодержавного значення, а також для суспільного ознайомлення та обговорення питань, пов'язаних із використанням та управлінням державою та територіальними громадами корисними копалинами загальнодержавного значення.

Другий законопроект, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг" за номером 2456-д, був розроблений з метою створення дієвої  системи захисту прав споживачів фінансових послуг, усунення прогалин та неузгодженостей в чинній системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів. Такі прогалини та неузгодженості спричиняють і неоднакове застосування правових норм судовою системою. За задумом законодавців, ухвалення цього проекту Закону дозволить зміцнити довіру споживачів фінансових послуг до фінансового сектору.

Третій, Проект Закону №7270 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів, покликаний створити умови для розвитку послуг платіжних систем, створених нерезидентами (PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інші), оскільки умови започаткування діяльності учасників цих систем потребують спрощення та уніфікації з умовами, установленими для резидентів.

І, четвертий євроінтеграційний законопроект, що є у порядку денному 21 червня, Проект Закону №7387 про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність із законодавством Європейського Союзу у сфері перевезення небезпечних вантажів має, в першу чергу, підвищити рівень безпеки при перевезенні таких вантажів. Окрім того, завданням законопроекту є врахування у національних нормах усіх вимог до безпеки перевезення небезпечних вантажів. Ухвалення законопроекту є частиною реалізації комплексу організаційних та нормотворчих заходів, спрямованих на імплементацію положень Директиви 2008/68/ЄС та вимог міжнародних договорів України у сфері перевезення небезпечних вантажів і впровадження нових підходів регулювання у цій сфері.

Нагадаємо, на початку березня була оприлюднена Дорожня карта законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.