Рада 5 червня розгляне 2 євроінтеграційні законопроекти

Народні депутати на засідання 5 червня мають розглянути два євроінтеграційних законопроекти, один з яких є частиною так званої Дорожньої карти євроінтеграційних законопроектів. Про це йдеться у порядку денному пленарних засідань, опублікованому на сайті Парламенту.

Перший з них, Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів" №7270, що є частиною Дорожньої карти, має на меті удосконалити регулювання платіжних систем та контроль за операційними ризиками їх учасників, упорядкувати діяльність платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів, надати право платіжним установам відкривати клієнтам рахунки й електронні гаманці, випускати платіжні карти й електронні гроші, а також їх обслуговувати, демонополізувати оплату комунальних та подібних послуг за рахунок використання електронних інвойсів, удосконалити порядок здійснення оверсайту платіжних систем, привести національне кримінальне законодавство до вимог європейського законодавства. Йдеться, перш за все, про діяльність в Україні таких платіжних систем, як PayPal, ApplePay, GoogleWallet тощо.

Другий –  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України №8265, має на меті забезпечення ефективного, прозорого та якісного здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг з урахуванням технічної реалізації електронної системи закупівель, а також задля однозначного застосування норм Закону та усунення їх неточностей.