Рада 5 липня має розглянути чотири законопроекти з євроінтеграційної Дорожньої карти

Народні депутати на своєму засіданні 5 липня повинні розглянути декілька євроінтеграційних законопроектів, три з яких є частиною Дорожньої карти забезпечення законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляється на сайті Парламенту.

Перший з них, Проект Закону про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції за номером 5448-д, який на сьогодні вже ухвалений у першому читанні, метою якого є удосконалення засад правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація  законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.

Другий, законопроект №4571, що вже теж ухвалений у першому читанні, покликаний посилити захист авторських прав. Детальніше про цей законопроект можна прочитати в публікації на Європорталі.

Ще один важливий документ – проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів" №7270, що є частиною Дорожньої карти, має на меті удосконалити регулювання платіжних систем та контроль за операційними ризиками їх учасників, упорядкувати діяльність платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів та ін. Йдеться, перш за все, про діяльність в Україні таких платіжних систем, як PayPal, ApplePay, GoogleWallet тощо.

Окрім того, сьогодні нардепи мають розглянути законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг" за номером 2456-д, який був розроблений з метою створення дієвої  системи захисту прав споживачів фінансових послуг, усунення прогалин та неузгодженостей в чинній системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів.

Також Верховна Рада сьогодні має ухвалити звернення Верховної Ради України до інституцій ЄС щодо поглиблення співробітництва між Україною та Європейським Союзом.

Окрім того, важливим законопроектом, який мають 5 липня розглянути народні депутати є законопроект № 8450 "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів", який у червні був схвалений профільним комітетом Парламенту. Ухвалення законопроекту створить умови, коли виробники та інші оператори ринку харчових продуктів, які надають інформацію про харчовий продукт, будуть це робити за європейськими правилами.