Рада на цьому тижні має розглянути 6 євроінтеграційних законопроектів

Народні депутати протягом чергового пленарного тижня восьмої сесії мають розглянути низку важливих законопроектів, більшість яких є у списку євроінтеграційної Дорожньої карти. Про це йдеться у проекті розкладу засідань ВРУ на 3-6 квітня.

Поміж інших народні депутати мають розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України "Про відходи" (щодо імплементації вимог директив ЄС у сфері поводження з відходами) за №6602. Ухвалення закону дозволить Україні виконати свої зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію щодо імплементації європейських директив №2008/98/ЄС "Про відходи та скасування деяких директив" та  №1999/31/ЄС "Про захоронення відходів".

Має відбутися повторне друге читання проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення №6466, спрямований на розблокування процесу укрупнення територіальних громад міст обласного значення.

Депутати мають розглянути Проект Закону про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж №6636, який покликаний сприяти формуванню раціонального субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою відповідно до положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Окрім того, нардепи розглянуть Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення транзитних процедур у відповідність з Конвенцією про єдиний режим транзиту та Конвенцією про спрощення формальностей у торгівлі товарами №5627, що має започаткувати процедуру приєднання до Конвенції про єдиний режим транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Також у планах парламентарів розглянути Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії №5550, що має на меті гармонізувати законодавство України з європейськими вимогами та стандартами, що діють в сфері використання ядерної енергії, встановлення єдиних основних норм безпеки для захисту здоров’я осіб, які перебувають під професійним, медичним опроміненням, та населення проти небезпек, що виникають при іонізуючому випромінюванні.

Протягом 3-6 квітня через сесійну залу має пройти Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині 2386а-1, серед головних завдань якого є, зокрема, запобігання нелегальній трансплантації та торгівлі органами. Вказаного законопроекту немає в євроінтеграційній урядово-парламентській Дорожній карті, проте, він має стати її частиною.  

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала вже 10 законопроектів з євроінтеграційної Дорожньої карти.