Рада підтримала у першому читанні євроінтеграційний законопроект щодо органічної продукції

Народні депутати на пленарному засіданні 19 квітня ухвалили в першому читанні Проект Закону "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" №5448-д, повідомляється на сайті Парламенту.

"За" відповідне рішення проголосували 250 народних обранців, 2 голосували "проти", утрималось – 2.

Проект Закону "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" №5448-д покликаний удосконалити засади правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізацію  законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.

Проектом Закону пропонується встановити штраф у розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за реалізацію продукції, маркованої як органічна, без відповідного сертифіката. Також законодавці передбачають запровадження сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, окрім того, законопроект передбачає, що перевірку на відповідність основному критерію буде проходити і органічна продукція, що імпортується.

Раніше повідомлялося, що 19 квітня Верховна Рада має розглянути два законопроекти з євроінтеграційної Дорожньої карти.