Рада ухвалила у першому читанні два законопроекти з євроінтеграційної "Дорожньої карти"

Народні депутати ухвалили два важливих євроінтеграційних законопроекти, що входять до урядово-парламентської Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони на 2018 – 2019 роки.

Так за ухвалення в першому читанні Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень №6023 проголосували 226 депутатів.

Законопроект №6023 розроблено на виконання частини другої "Стандарти, що стосуються прав інтелектуальної власності" Глави 9 Розділу IV "Торгівля та пов’язані з торгівлею питання" Угоди про асоціацію.

Він передбачає імплементацію вимог статей 204-207 Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту (ЄС) № 1151/2012 Європейського Парламенту та Ради від 21 листопада 2012 р. про якість сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування.

У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що він має:

 • надати нове визначення термінів "географічне зазначення", "назва місця погодження товару" тощо;
 • уточнити умови надання правової охорони географічному зазначенню та підстави для відмови в наданні такої охорони;
 • визначити умови надання правової охорони омонімічному географічному зазначенню;
 • уточнити коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення;
 • переглянути вимоги до заявки на реєстрацію;
 • удосконалити порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення;
 • визначити вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення;
 • уточнити перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні також у першому читанні ухвалила Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів №5694.

За його схвалення у першому читанні проголосували 232 народні обранці.

Цей проект закону також розроблено на виконання частини другої "Стандарти, що стосуються прав інтелектуальної власності" Глави 9 Розділу IV "Торгівля та пов’язані з торгівлею питання" Угоди про асоціацію.

Законопроект №5694 передбачає імплементацію вимог статей 224-227 Угоди про асоціацію, а також положень Директиви Ради № 87/54/ЄЕС від 16 грудня 1986 року про правову охорону топографій напівпровідникових виробів у національне законодавство.

У пояснювальній записці до Проекту закону №5694 вказується, що ним пропонується:

 • надати нове визначення термінів "компонування напівпровідникового виробу", "напівпровідниковий виріб" тощо;
 • уточнити умови надання правової охорони та умови охороноздатності компонування напівпровідникового виробу;
 • переглянути вимоги до заявки на реєстрацію;
 • удосконалити порядок проведення експертизи заявок;
 • уточнити перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації компонування напівпровідникового виробу тощо.

Додамо, з урядово-парламентською Дорожньою картою законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони на 2018 – 2019 роки можна ознайомитися за посиланням.