Рада ухвалила у першому читанні законопроект, необхідний для підписання угоди АССА

Народні депутати під час пленарного засідання 20 березня ухвалили у першому читанні законопроект №6235 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності".

За відповідне рішення проголосували 252 народні обранці.

Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності" спрямований на вдосконалення національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності і максимального узгодження з нормами законодавства Європейського Союзу.

Зазначимо, ухвалення цього законопроекту є необхідною умовою в процесі підготовки до підписання з ЄС Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції – АСАА, яка значно зменшить нетарифні бар`єри для українського промислового експорту на ринок ЄС.

Йдеться, у першу чергу, про те, що після підписання Угоди АССА, українські виробники промислової продукції отримають змогу отримати сертифікат відповідності від національного уповноваженого органу і при цьому не потребуватимуть проходження додаткових процедур в країнах ЄС. Це дозволить зменшити витрати бізнесу на отримання відповідної документації, проходження процедур оцінки відповідності (сертифікації та випробувань).

Також варто додати, що вказаний законопроект є частиною Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.