Рада ухвалила євроінтеграційний закон, що розблокує процес укрупнення громад

Верховна Рада від час пленарного засідання 3 квітня проголосувала за ухвалення проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення №6466, який є частиною урядово-парламентської євроінтеграційної Дорожньої карти, повідомляється на сайті Парламенту.

Після повторного другого читання 3 квітня проект Закону про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення №6466, спрямований на розблокування процесу укрупнення територіальних громад міст обласного значення, був ухвалений в цілому.

"За" відповідне рішення проголосували 268 народних депутатів.

Зазначимо, ухвалення цього Закону покликане вирішити одну з об’єктивних проблем, яка виникла у процесі децентралізації. Йдеться про те, що об’єднання територіальних громад міст обласного значення з іншими територіальними громадами наразі не здійснюється через об’єктивне небажання міських голів та міських рад міст обласного значення йти на нові місцеві вибори для об’єднання з малими сільськими, селищними територіальними громадами.

Закон передбачає поширення на територіальні громади міст обласного значення порядок приєднання до спроможних об’єднаних територіальних громад інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. Тобто, Закон прирівнює територіальні громади міст обласного значення до спроможних об’єднаних територіальних громад, що знімає суперечність, яка виникла у процесі децентралізації.

"Територіальні громади міст обласного значення у всіх випадках є спроможними територіальними громадами і є основою формування нових територіальних громад. Тому прирівняння їх до спроможних об’єднаних територіальних громад є виправданим", – наголошується у пояснювальні записці до законопроекту.

Нагадаємо, на цьому пленарному тижні Рада повинна загалом розглянути 6 євроінтеграційних законопроектів, п’ять з яких є частиною урядово-парламентської Дорожньої карти з ухвалення законодавства щодо імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.