Рада ухвалила закон "Про стратегічну екологічну оцінку"

Верховна Рада у повторному другому читанні ухвалила законопроект №6106 "Про стратегічну екологічну оцінку", яким в Україні встановлюється і затверджується механізм стратегічної екологічної оцінки (СЕО).

За відповідне рішення проголосували 233 народні депутати.

Ухвалення закону означає, що важливі документи, як от державні програми, повинні, у першу чергу, проходити СЕО. Тобто віднині у процесі ухвалення стратегічних рішень необхідно буде прораховувати імовірні ризики тих чи інших дій для довкілля. Нові процедури відповідають європейським вимогами і запроваджуються практично в усіх сферах. Зокрема, СЕО буде обов`язковою для містобудівних планів, стратегій розвитку областей, програм розвитку промисловості, аграрного сектора тощо.

Протягом кількох наступних років поетапно мають бути вирішені такі завдання:

  • інтеграція екологічних цілей та пріоритетів, що пов’язані із забезпеченням сталого розвитку, до розробки визначених документів державного планування;
  • узгодження процедур з проведення СЕО, згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу на основі відповідних міждержавних угод, міжнародних конвенцій тощо;
  • поширення практики СЕО на місцеві проекти й програми;
  • удосконалення механізмів реалізації СЕО та контролю її ефективності.

Нагадаємо, вказаний закон є частиною Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.