Реабілітація та протезування за міжнародними стандартами: перший набір випустили у Харкові

Дев’ять спеціалістів пройшли дворічне навчання за освітньою програмою протезистів-технологів за міжнародними стандартами. Загалом навчання пройдуть 20 фахівців.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

 

Дев’ять спеціалістів пройшли дворічне навчання на базі Харківського національного університету радіоелектроніки. Тепер вони володіють новими методиками протезування і реабілітації та мають міжнародні сертифікати.

“Це 9 фахівців екстра-класу. Такого рівня підготовки, якого ще ніколи не було в Україні. Якщо раніше наші воїни із найважчими пораненнями повинні були їхати за кордон, щоб отримати передовий протез чи ортез, то ці фахівці – люди, які можуть зробити роботу на рівні провідних західних спеціалістів”, – сказала Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

Міністр соціальної політики підкреслила, що питання реабілітації людей з інвалідністю належать до пріоритетів діяльності Мінсоцполітики і Уряду в цілому та запевнила, що це лише початок. Наразі триває відбір на другу хвилю підготовки таких фахівців. Загалом навчання пройдуть близько 20 спеціалістів.

"Ми покращимо механізми забезпечення технічними засобами реабілітації, запровадимо нові стандарти щодо засобів та реабілітації в цілому”, – сказала Юлія Соколовська.

Цей проєкт реалізували за підтримки міжнародних партнерів, зокрема – Трастового Фонду НАТО.