Рішення Саміту НАТО свідчить про зміцнення партнерства з Україною

"Вітаю рішення Брюссельського саміту НАТО щодо зміцнення партнерства з Україною та наших незаперечних перспектив євроатлантичної інтеграції. Це результат багаторічної роботи нашої команди та чітке визнання прогресу України на шляху реформ і наближення до стандартів Альянсу", - наголосив Президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба Глави держави.

"Ми дуже цінуємо незламну єдність і солідарність Альянсу з Україною", - підкреслив Петро Порошенко.

"Ми і надалі робитимемо все можливе для забезпечення реалізації євроатлантичних прагнень Українського народу", - наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що високо цінує підтвердження відданості Альянсу підтримці суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. "НАТО рішуче засуджує та ніколи не визнає анексію українського Криму. Наші партнери вимагають від Росії вивести свої війська з території нашої держави та припинити будь-яку політичну, фінансову та матеріальну підтримку незаконних збройних формувань на Донбасі", - додав він.

Президент також привітав «готовність союзників продовжити потужний, скоординований, трансатлантичний тиск на російського агресора, включаючи санкції».

"Незалежна, суверенна та стабільна Україна, що віддана принципам демократії та верховенства права, є ключовою для євроатлантичної безпеки. Ми твердо переконані та підтримуємо Україну в її праві обирати власне майбутнє та зовнішньополітичний курс без втручання зовні. А в світлі того, що Україна повторно висловила намір отримати членство в НАТО, ми дотримуємося наших рішень, ухвалених на Бухарестському та наступних Самітах", – йдеться у Декларації.

"Ця цитата з Декларації Саміту НАТО в Брюсселі підтверджує прагнення нашої країни стати членом Альянсу", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, коментуючи ухвалений документ.

Вона також додала, що це є важливим рішенням на тлі російської агресії, яке не лише визнає успіх в реформуванні країни, а й показує серйозне ставлення НАТО до наших двосторонніх відносин.

З повним текстом Декларації можна ознайомитися за посиланням.