Розпочався етап національного застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи

Держмитслужба завершила пілотний проєкт застосування Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) та розпочинає повномасштабне розгортання NCTS на національному рівні.

На етапі пілотного проєкту, який тривав 4 місяці, із системою спільного транзиту працювали 4 митниці: Волинська, Київська, Північна та Одеська.

Джерело: Державна митна служба України, Міністерство фінансів України

Особливості національного застосування NCTS полягають у використанні однієї митної декларації для декларування товарів у режим спільного транзиту та створенні можливостей для використання спеціальних транзитних спрощень підприємствами в якості стимулу до доброчесного ведення бізнесу.

На етапі національного застосування до NCTS поступово буде під’єднано всі митниці: першими – митниці на західному кордоні, потім – найбільші внутрішні митниці та в подальшому – інші митниці. 

Етап національного застосування передбачає, що трейдер самостійно обирає систему, в яку він хоче подати транзитну декларацію: NCTS або національну систему контролю доставки товарів.

Національне застосування NCTS щонайменше протягом року є одним з ключових етапів для отримання запрошення до приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Після приєднання до Конвенції, митниці ЄС і України матимуть в системі один транзитний документ. Для бізнесу використання однієї транзитної декларації для доставки вантажів з однієї країни в іншу (від митниці відправлення до митниці призначення), згідно із процедурою спільного транзиту, зменшує вартість митних процедур та час, необхідний для їх проходження. Відтак, зменшуються черги на кордоні та пришвидшується потік товарів. 

Довідково:

Нова комп'ютеризована система транзиту (NCTS) – це технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту. Конвенція є основою для переміщення товарів між 35 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA), Туреччиною, Північною Македонією та Сербією.

Детальніше про Нову комп’ютеризовану транзитну систему (NCTS) та нормативно-правові акти, які регулюють питання спільного транзиту в Україні, можна дізнатись за посиланням.