Розробка Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2025 р. базуватиметься на основі якісного аналізу та оцінки виконання чинного, – Вадим Пристайко

28 квітня 2020 року Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко взяв участь у засіданні круглого столу на тему “Підведення підсумків виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 рокуˮ.

“Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на 2021-2025 роки має відповідати сучасним викликам забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків в Україні, включно із соціальними та іншими викликами, що спричинила пандемія коронавірусу”, – зазначив Вадим Пристайко.

Національний план буде розроблятися за експертної підтримки структури ООН Жінки в Україні і проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) та активної участі центральних і місцевих органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій.

Особливістю імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 в Україні є наявність місцевих планів дій, що важливо в умовах децентралізації. Наразі вже розроблено та затверджено регіональні плани дій або такі плани є частиною комплексних програм соціального захисту населення, забезпечення гендерної рівності, протидії гендерно обумовленому насильству у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській та Сумській областях.

В заході також взяли участь заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна Сальнікова, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, в.о. голови Офісу ООН Жінки в Україні Домініка Стояноска, представники міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій, міжнародних та громадських організацій.