Савчук: ЄБРР підтримує ініціативу України щодо переходу на систему «зелених» аукціонів

Бачення ЄБРР щодо впровадження системи «зелених» аукціонів на основі кращих світових практик розглянуто на круглому столі, організованому Комітетом ВРУ ПЕК у Парламенті. У заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств та відомств, у тому числі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як відомо, ЄБРР – вагомий гравець на ринку «чистої» енергетики. Зокрема, в Україні прокредитовано проектів на 158 МВт. Ще виділено близько 250 млн євро для подальшої підтримки українського ринку. Повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Окрім цього, ЄБРР спільно із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та IRENA розробили Рекомендації щодо розвитку відновлюваної енергетики, у тому числі, завдяки аукціонам. У Рекомендаціях ЄБРР підтверджує одну з важливих переваг аукціонів, а саме -  можливість зменшити ціну на «чисту» електроенергію за рахунок підвищення конкуренції між гравцями ринку.  Це саме той фактор, який важливий для українського ринку.

Також аукціони дають можливість:

  • вести «зелений» бізнес на довгострокову перспективу;
  • стимулювати використання інновацій при впровадженні проектів;
  • зробити ринок більш прогнозованим;
  • знизити інвестиційні ризики.

Розглядаючи особливості впровадження аукціонів, учасники круглого столу дійшли згоди щодо необхідності створення дійсно сприятливих умов для реалізації інвестиційно привабливих, “bankable” проектів.

У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук поінформував учасників круглого столу, що ініціативу України щодо впровадження аукціонів також підтримує Аднан Амін - генеральний директор IRENA.

На часі – якнайшвидше завершити роботу над відповідним законопроектом реєстр. № 8449 від 07.06.2018 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64170) та подати на розгляд до ВРУ.