Що робить Україна для подолання неінфекційних хвороб: перша національна конференція

В Україні розпочалась перша Національна конференція з неінфекційних захворювань: досягнення та подальші пріоритети країни. 

"Десятиліттями система охорони здоров’я в Україні існувала для того, щоб лише лікувати, а не запобігати хворобам. Саме тому одним із ключових напрямів трансформації системи ще з 2016 року стала профілактика та превентивна медицина. Такий підхід є найбільш ефективним, зокрема, у боротьбі з неінфекційними захворюваннями", – зазначила д-р Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров'я України.

Нині українці можуть проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем,терапевтом чи педіатром про здоровий спосіб життя, харчування, залежності тощо. Ці послуги входять до гарантованого державою списку послуг первинної медичної допомоги. Також в цей список входять профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань.

Окрему увагу приділено навчанню медиків. Упродовж останніх років ВООЗ та МОЗ України підготували понад 10 тисяч сімейних лікарів та медичних сестер у семи областях.

Важливим досягненням є ухвалення Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань – довготривалої національної кампанії для запобігання неінфекційним захворюванням, що передбачено в рамках виконання Угоди про асоціацію у напрямку реформи системи громадського здоров’я.

Також МОЗ України разом партнерами, включаючи ВООЗ та неурядові організації, розробили законопроекти щодо контролю над тютюном, рекомендації зі здорового харчування та проект закону про заборону промислових жирів і транс жирів. Своєчасне затвердження та впровадження цих законодавчих ініціатив в Україні забезпечить прогрес країни у досягненні Цілей Сталого Розвитку шляхом впровадження Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, трансформації системи психічного здоров'я та інших заходів.  

Підготовлено за матеріалами Міністерства охорони здоров'я України. Оригінал статті читайте за посиланням.