Шість харківських медзакладів відремонтували за кошти Європейського інвестиційного банку

За кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у Харкові відремонтували шість медичних закладів. На реконструкцію витратили 53,8 млн гривень довгострокових кредитів з низькими відсотками.

Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.

ЄІБ інвестував кошти в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ). Кожен проект також містить внесок з бюджету Харківської області у розмірі не менше 20% від загальної вартості робіт.

"Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включно з тисячами ВПО, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються внаслідок збройного конфлікту. Ця програма на суму 200 млн євро є частиною нашого загального кредитного портфеля для Україні у розмірі 5,8 млрд євро. Вона має на меті покращити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров’я та освіту. І це переконливий доказ того, що Україна, як пріоритетний партнер ЄС, може отримати велику користь від підтримки та фінансування ЄС", — зазначив голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Під час капітального ремонту у шести лікарнях замінили дах, вікна, системи опалення, освітлення, водопостачання та електромережі:

- Поліклінічне відділення Харківської обласної клінічної лікарні – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: внутрішній ремонт, реконструкція даху

- Харківський обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення: внутрішній ремонт фасаду та приміщень

- Харківський обласний клінічний перинатальний центр: капітальний ремонт фасаду та приміщень

- Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня: капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення фізіотерапії

- Харківська обласна дитяча клінічна лікарня: термоізоляція фасаду будівлі

- Харківська обласна дитяча клінічна лікарня №1: капітальний ремонт комплексу будівель

Загалом у Харкові нині впроваджують 13 субпроектів з ремонту 10 медичних установ у межах НКПВУ. Внесок ЄІБ у ці проекти становить майже 140,6 млн гривень. До кінця 2019 року завершать наступні 7 субпроектів у п’яти лікарнях:

- Харківська обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня: (1) капітальний ремонт відділень, заміна даху та вікон

- Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня: (2) капітальний ремонт відділень, заміна даху та вікон

- Харківський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер №7: (3) капітальний ремонт приміщень

- Харківський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом: (4) капітальний ремонт фасаду та приміщень.

- Харківська обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: (5) капітальний ремонт офтальмологічного відділення, навчально-діагностичного корпусу, приміщення медичного корпусу; (6) капітальний ремонт корпусу хірургічного відділення; (7) капітальний ремонт приміщень медичного блоку.

Довідково:

Надзвичайну кредитну програму для відновлення України на 2015−2021 роки розробив Європейський інвестиційний банк разом з Європейським Союзом та урядом України. НКПВУ забезпечує 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення шкіл, лікарень, гуртожитків, соціальних центрів, інфраструктури та покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб. Програма охоплює п’ять східних областей України: підконтрольні українському уряду території Донецької та Луганської областей і прилеглі Харківську, Дніпропетровську й Запорізьку області.

НКПВУ виконує Міністерство регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України. Програма розвитку ООН (ПРООН) допомагає контролювати виконання програми.

Станом на травень 2019 року в межах ERP затверджено 281 субпроект вартістю 85 мільйонів євро. Сьогодні ЄІБ разом з Міністерством перевіряє чергову партію поданих 324 субпроектів.

Нагадаємо, європейські партнери можуть розпочати нову програму з утеплення в Україні

Підготовлено за матеріалами Представництва Європейського Союзу в Україні. Оригінал статті читайте за посиланням

Рубрика: