Швеція може допомогти Україні при запровадженні європейських стандартів у сфері надрокористування

Швеція може надати Україні допомогу при переході на європейські стандарти у сфері надрокористування.

Про це під час робочого візиту делегації української Державної служби геології та надр України до Швеції заявила провідна геологиня Геологічної Служби Швеції Еріка Інгвалд.

"Оскільки Україна перебуває на шляху реформ та вдоконалення системи надрокористування, наші спеціалісти залюбки поділяться власним досвідом з українськими колегами у вдосконаленні розвитку геологічної служби України. Нам відомо, Україна має великий потенціал бути провідною видобувною країною не тільки Європи, а й світу, адже ваша держава посідає одне з топових місць за запасами багатьох видів корисних копалин. Сподіваємось, що наші знання будуть корисними для України", – заявила Еріка Інгвалд.

Крім того, учасники зустрічі обговорили стратегію розвитку мінерально-сировинної бази України та механізм залучення інвестицій. Представники української делегації, зокрема, запропонували партнерам реалізувати проект  «Дорожня карта розвідки вуглеводнів на шельфі та суходолі України» під патронатом Уряду США та спільно з Геологічною службою США.  

"Мені імпонує позиція вашої служби щодо демонополізації розвідки корисних копалин, у зв’язку з чим у вас будуть зовсім інші підходи до мінерально-сировинної бази. Також презентовані вами реформи українського Уряду за цей рік щодо спрощення дозвільних процедур показують те, що Україна готова працювати з інвесторами на міжнародному рівні. Це буде серйозний крок у співпраці американської та української геологічних служб. Нам треба рухатися вперед у питаннях, які сьогодні опрацювали. З цього ми матимемо користь для всіх зацікавлених сторін", – зазначила Еріка Інгвалд.

Зі свого боку, т.в.о. голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк зазначив, що глобальна ціль реформ у сфері надрокористування України полягає в максимальній відкритості та переході на європейські правила співпраці з надрокористувачами.

"Ми взяли курс на плідну співпрацю з європейськими країнами та Урядом США задля сприяння вітчизняного розвитку галузі", – підкреслив Олег Кирилюк.

Зауважимо, з 19 до 21 листопада, українська делегація геологічної служби України в складі т.в.о. голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, голови правління НАК "Надра України" Ярослава Климовича та генерального директора ДГП "Укргеофізика" Анатолія Бегаля відвідали Геологічну Службу Швеції (м.Стокгольм та м.Уппсала) під час робочого візиту. Зустріч відбулася в межах програми технічної допомоги геологічній службі України "Підтримка мінеральної стратегії України", до якої залучені геологічні служби США, Швеції, Естонії та Фінляндії за фінансування Уряду США.

Підготовлено за матеріалами Державної служби геології та надр України. Оригінал статті читайте за посиланням.