Спільна українсько-польсько-литовська військова частина носитиме ім’я Костянтина Острозького

Спільна військова частина трьох країн  - України, Польщі та Литви, відтепер носитиме ім'я Гетьмана Костянтина Острозького.

Як повідомляється на сайті прес-служби Глави держави, Президент Петро Порошенко підписав Закон про ратифікацію Угоди про внесення змін до Угоди між Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України стосовно створення спільної військової частини.

Відповідна Угода була вчинена 5 жовтня 2017 року у Любліні.

Документом вносяться зміни до Преамбули основної Угоди, якими спільній військовій частині дається ім’я Великого Гетьмана Костянтина Острозького.

Закон про ратифікацію Угоди про внесення змін до литовсько-польсько-української Угоди стосовно створення спільної військової частини Верховна Рада ухвалила 6 грудня. Його підтримали 230 народних депутатів.

Довідково:

У 2016 році Україна, Польща і Литва запустили роботу багатонаціональної бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ. У загальній українсько-польсько-литовській військовій частині служитимуть 545 українських військових, від Польщі - 3,5 тисяч, від Литви - до 350 військовослужбовців. Командування бригади дислокується у Любліні.