Співпраця України з ЄС – це не лише Угода про асоціацію, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Співпраця України з ЄС не обмежується лише імплементацією положень Угоди про асоціацію, адже вже на сьогодні вона охоплює значно ширше коло питань.

Про це сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з делегацією депутатів Комітету в закордонних справах Європейського Парламенту, що 5-6 квітня перебувала у Києві.

Під час зустрічі, в якій взяли участь Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, заступники міністрів економіки, юстиції і енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Михайло Тітарчук, Сергій Петухов і Наталія Бойко, а також Гендиректор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, сторони обговорили широке коло питань співпраці України з ЄС.

Представники України поінформували євродепутатів про прогрес імплементації положень Угоди про асоціацію, окреслили питання, у вирішенні яких наша країна потребує підтримки парламентарів. Йдеться, перш за все, про підтримку у встановленні контактів з потенційними інвесторами для реалізації інфраструктурних проектів. Зі свого боку Україна гарантує конструктивний діалог щодо кожного такого проекту.

Також важливою є підтримка Європарламенту в переговорах з Росією щодо транзиту газу та консолідована позиція Євросоюзу стосовно політично вмотивованого проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2". Україна також зацікавлена у підтримці європарламентарів у вирішенні проблем з укладанням Угоди про спільний авіапростір з ЄС.

Українська сторона висловила серйозні зауваження щодо візитів окремих депутатів ЄП до окупованого Криму, порушуючи при цьому українське та санкційне законодавство, та закликала ЄП до відповідної політичної реакції. У відповідь депутати пообіцяли приділити особливу увагу цьому питанню і зазначили, що офіційною позицією ЄП є засудження таких відвідин.

Представники Європарламенту, вислухавши інформацію української сторони, продемонстрували виключну зацікавленість у дискусії і глибоке розуміння внутрішніх процесів в Україні.