Стефанішина: В інтеграції сфери закупівель до стандартів ЄС важлива побудова відповідної культури державних закупівель

"Зобовязання у сфері публічних закупівель є одним із найбільших блоків наших зобовязань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і однією з тих сфер послуг, де передбачається інтеграція у внутрішній ринок Європейського Союзу”, - повідомила Генеральна директорка Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час конференції "Зелені публічні закупівлі: гармонізація законодавства України зі стандартами ЄС".

Світлина від Government Office for European and Euro-Atlantic Integration.

У цій темі важлива не тільки буква закону і відповідність нашого законодавства окремим директивам і в цілому праву ЄС, але, в першу чергу, побудова культури державних закупівель, можливості конкурувати на ринку.

Світлина від Government Office for European and Euro-Atlantic Integration.

В Угоді про асоціацію є зобов`язання щодо горизонтальної адаптації у сфері технічного регулювання. Питання екологічного маркування підпадає під цю систему. Зокрема, Угода надає Україні таку унікальну можливість, як визнання еквівалентності контролю. Це означає, що якщо орган державного нагляду підтвердив відповідність продукції українським стандартам екологічного маркування, - воно автоматично визнається у ЄС. Для цього Україні та ЄС необхідно підписати Угоду про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА), що дозволить українським виробникам працювати за єдиним стандартом і для вітчизняного, і для європейського ринків.

Світлина від Government Office for European and Euro-Atlantic Integration.

Генеральна директорка Урядового офісу також привітала організаторів конференції, що входять до команди "Нецінові критерії у публічних закупівлях" із перемогою у півфіналі конкурсу EU Association Lab та отриманням шансу працювати над реалізацією своєї ідеї в піврічному інкубаторі.