Світовий банк та ЄС відзначив прогрес України у сфері управління державними фінансами

Світовий банк та ЄС опублікували звіт з оцінки системи державних видатків та фінансової підзвітності в Україні (ДВФП) за 2019 рік. 

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінку здійснив Світовий банк в рамках Програми ЄС щодо реформування системи державного управління та управління державними фінансами (EURoPAF) та в тісній координації з Міністерством фінансів України. 

Оцінка ДВФП за 2019 рік відображає, що Уряд України досяг прогресу у застосуванні Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі. Згідно з даними звіту, Уряд удосконалив інструменти макроекономічного та бюджетного прогнозування, а також підвищив рівень прозорості в сфері управління державними фінансами. Це вдалося зробити завдяки запровадженню відкритого порталу з бюджетними даними та системи електронних закупівель «ProZorro».Багато показників та параметрів покращилися порівняно з 2015 роком, зокрема ті, які стосуються фіскальної дисципліни, стратегічного розподілу ресурсів та ефективного використання ресурсів для надання послуг.

Це вже четверта оцінка ДВФП на національному рівні в Україні. Попередні оцінки ДВФП проводились у 2006, 2011 та 2015 роках: результати попередньої оцінки лягли в основу стратегії реформування системи управління державними фінансами країни на 2017-2020 роки. Результати ж поточної оцінки закладають основу нової стратегії реформування Уряду України на 2021-2024 роки.

Звіт за посиланням. Висновки оцінювання тут