Світовий банк та Європейська комісія готові надати підтримку у реформі української вугільної промисловості 

Світовий банк за підтримки Європейської Комісії та інших міжнародних фінансових інституцій готовий допомогти Україні перейти до зеленої економіки і, зокрема, підримати соціально-економічну перебудову вугільних регіонів.

Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля.

31 січня відбулася технічна нарада експертів Світового Банку та Європейської Комісії з представниками органів державної влади. Європейські експерти поділилися досвідом підтримки вугільних регіонів у перехідному періоді. Зокрема обговорили важливість взаємодії Мінекоенерго, місцевих органів влади, громад та міжнародних інституцій під час планування та реалізації реконверсії вугільних регіонів. 

Світові тенденції щодо скорочення вугледобування вимагають комплексних, орієнтованих на громади та конкретних людей програм щодо переорієнтації регіонів вуглевидобутку та суміжних виробництв на інші види економічної діяльності.

Майкл Стенлі від Світового банку та Торстен Воллерт від Європейської Комісії зазначили, що Платформа для вугільних регіонів на етапі переходу для Західних Балкан та України може стати інструментом для реалізації проєктів, які зменшуватимуть залежність регіонів від вугільної промисловості.

«Реконверсія вугільних регіонів має відбуватися з урахуванням кращого світового досвіду. Особливу увагу слід приділити пом’якшенню соціальних, економічних та екологічних наслідків. Люди – наш головний пріоритет», - відзначив Станіслав Ковалевський.

Нагадаємо, що 24 січня під час свого засідання Уряд створив міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в рамках “Європейської зеленої угоди” (European Green Deal). Групу очолив Віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.