Трастовий фонд із знешкодження вибухонебезпечних предметів починає працювати: підписана Імплементаційна угода між Україною та НАТО

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у церемонії підписання Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям. Церемонія відбулася 13 грудня в рамках робочого візиту Президента України Петра Порошенка до Брюсселю (Бельгія).

Згідно з розпорядженням Уряду, зазначену Угоду підписав Глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко.

Мета Імплементаційної угоди - надання допомоги в розробці єдиних правил із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям в Україні відповідно до підходів НАТО.

Практичну реалізацію Трастового фонду НАТО розпочато. Це дозволить отримати допомогу Альянсу з розробки керівних документів, досягнення взаємосумісності залучених сил та засобів України та Альянсу, а також посилення спроможностей щодо захисту цивільного населення від вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв.

"Потреба в протидії наслідкам військової агресії Росії та численні жертви цивільних громадян на Сході України, у тому числі дітей, від вибухових пристроїв, які щоденно постачаються ворогом на нашу землю, зумовлюють гостру необхідність тісної співпраці з Альянсом за цим напрямом", - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

В церемонії підписання Угоди також взяв участь народний депутат України Максим Саврасов.

Довідково

Наразі працюють вісім трастових фондів НАТО на підтримку України:

  • з модернізації системи зв’язку та автоматизації управління військами;
  • зі зміни військової кар’єри на професійну цивільну;
  • з логістики та стандартизації;
  •  з утилізації в Україні легких озброєнь, стрілецької зброї, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін;
  • з питань розвитку національної системи протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям;
  • з кіберзахисту;
  • з медичної реабілітації (протезування) військовослужбовців;
  • з утилізації радіоактивних відходів.