Третя група держслужбовців розпочала навчання у Коледжі Європи в Натоліні

Продовжується цикл двомісячних навчальних програм, розроблених Коледжем Європи в Натоліні (Польща) спеціально для українських державних службовців, які забезпечуватимуть переговорний процес щодо членства України в ЄС.  

На цьому тижні третя група держслужбовців прибула до Натоліна. Вона складається з 5 учасників з таких державних органів: Міністерство фінансів, Міністерство економіки, Антимонопольний комітет та Національний банк України. Цей цикл навчання зосереджений на питаннях Кластеру з конкурентоспроможності та інклюзивного зростання та охоплює розділи економічної та монетарної політики, оподаткування та митного союзу.

Відповідна навчальна програма складається з:

  • Семінарів щодо процесу європейської інтеграції, зокрема, щодо організації та етапів вступу до ЄС, основних розділів переговорного процесу, управління й координації процесу вступу, формування політики в ЄС;
  • Практичних занять із ведення переговорів, наближення законодавства, правового аналізу та оцінки відповідності до права ЄС;
  • Індивідуальної роботи з експертами-наставниками;
  • Занять з розробки аналітичних документів на визначену тему за підтримки експертів-наставників і партнерів проєкту;
  • Трьох місцевих (Польща) та однієї міжнародної навчальних поїздок, пов’язаних із обраною темою в межах переговорного розділу;
  • Підготовки та представлення підсумкового аналітичного документу щодо обраної типи під наглядом експертів-наставників та представлений наприкінці навчальної програми.

Така підготовка держслужбовців розпочалася з жовтня 2022 року та триватиме до березня 2024 року на базі Коледжу Європи в Натоліні у групах до 5-6 учасників. Передбачено 9 циклів двомісячних навчань. Загалом заплановано підготувати 50 державних службовців, які охоплять 6 кластерів (33 переговорних розділи), передбачених переговорним процесом щодо членства в ЄС.

Проєкт реалізується за кошти ЄС на базі Коледжу Європи в Натоліні (Польща) у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів, Національним агентством з питань державної служби та Представництвом Європейського Союзу в Україні.