Трофімцева: Країни ЄС займають друге місце у структурі українського аграрного експорту

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої, регіональна структура українського аграрного експорту за 6 місяців 2018 року не змінилась і виглядає таким чином: перше місце посідають країни Азії з часткою - 43,2%, друге місце - країни Європейського Союзу - 30,4%, а третє місце посіли країни Африки – 14,6%.

Товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали такі товарні групи як: яйця птиці – в 2,1 рази (на $27,7 млн), яблука, груші та айва – в 5,3 рази (на $6,7 млн), бобові овочі, лущені або нелущені – в 58,3 рази (на $11 млн), масло вершкове та інші жири, вироблені з молока – на 65,2% (на $29,2 млн ) та інші.

«За результатами першого півріччя 2018 року український агроекспорт становив $8,6 млрд. В минулому році український аграрний експорт досяг рекордних результатів та становив майже $18 млрд. В цьому році також очікуємо на не менший результат, зважаючи на кон’юнктуру світових ринків таких товарів як зернові»,- наголосила Ольга Трофімцева.