Три сумські школи отримають понад 1 млн євро на енергомодернізацію від ЄС

У Сумах триває європейський проект з енергоефективності будівель, в межах якого три міські школи (№7, №9 та № 20) отримають кошти на енергомодернізацію. Загальна вартість проекту становить понад 1,6 млн євро. З них понад 1 млн євро - грантові кошти Європейського Союзу, решта - місцевого бюджету, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

На виділені кошти планується, зокрема, утеплити фасади та покрівлі, оновити систему вентиляції, замінити вікна та двері. Завершити проект планують протягом 2020 року. Зараз партнери працюють над визначенням плану, за яким триватимуть роботи.

Енергомодернізація приміщень зробить перебування учнів і персоналу в школах комфортнішим, а також дозволить скоротити споживання ресурсів для опалення та знизити кількість викидів шкідливих речовин.

Одним із напрямів проекту є популяризація екологічних стандартів. Так команда проекту організовує навчання у кожній з трьох шкіл щодо дбайливого ставлення до довкілля. Для цього у закладах створені промо-бригади, які у цікавій ігровій формі поширюють інформацію про основні правила енергозбереження, енергоефективність, ощадливе використання природних ресурсів.

Довідково

Проект “Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми” реалізується в межах Угоди мерів - європейської ініціативи, яка спонукає місцеві, регіональні та національні органи влади співпрацювати для досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС.

Нині Угода мерів стала наймасштабнішою ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7 755 міст-підписантів із населенням понад 250 млн людей.

Раніше повідомлялося, що у межах програми Європейського Союзу Erasmus+ у Сумському аграрному університеті відкрили сучасну лабораторію молекулярної діагностики.

Рубрика: