У 2017-му році з іноземними постачальниками укладено 0,16% договорів у публічних закупівлях, – Мінекономрозвитку

За результатами проведених процедур закупівель 99,84% договорів укладено з вітчизняними суб’єктами господарювання, а 0,16% договорів з іноземними постачальниками. Про це йдеться у Звіті сфери публічних закупівель за 2017 рік, опублікованому на сайті Мінекономрозвитку.

Іноземною компанією, яка в звітному році має найбільшу кількість успішно-виграшних лотів стала ARAKO spol. s r.o. з Чехії. Компанія ARAKO spol. s r.o. – це чеський виробник трубопровідної арматури для енергетики, хімічної і нафтохімічної промисловості стала переможцем в 12 лотах закупівель з підрозділом CPV "42000000-6 Промислова техніка" в ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія "ЕНЕРГОАТОМ".

Xinjiang Beiken Energy Engineering Co., Ltd., Кармай з Китайської Народної  Республіки стала переможцем в закупівлі послуг, пов’язаних з нафтогазовою промисловістю (CPV (агреговано) 76000000-3) в ПАТ "Укргазвидобування" з очікуваною вартістю понад 3 млрд 442 млн грн.

"Ця закупівля була найвартіснішою серед закупівель, де переможцями стали іноземні компанії", – підкреслили у прес-службі відомства.

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям". Ухвалення цього закону, як переконують його ініціатори, має дати поштовх розвитку української економіки шляхом змін процедур державних закупівель. Йдеться про те, аби змінити процедури оцінки тендерних пропозицій таким чином, щоб при проведені тендерів обов’язково враховувалася місцева складова в предметі закупівлі, а також інших нецінових критеріїв. При цьому пропонується у загальній оцінці тендерних пропозицій визначити питому вагу критерію місцевої складової в предметі закупівлі на рівні не нижчому 20%.

Проте, наприклад, такий підхід прямо суперечить Угоді СОТ про державні закупівлі (GPA) (статті ІІІ) і Угоді про асоціацію між Україною та ЄС (Глава 8, статті 148 та 151).

Ухвалення законопроекту №7206 в його нинішньому вигляді матиме й низку інших негативних наслідків для економіки України

Детальніше про ризики і загрози від ухвалення законопроекту №7206 "Купуй українське, плати українцям" читайте у публікації #7206 – купуй в олігархів, плати втридорога.