У 2020 році Мінінфраструктури планує розкрити потенціал річкових перевезень

У 2020 році Мінінфраструктури планує розкрити потенціал річкових перевезень і максимально розвантажити автошляхи. 

Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час Стратегічної зустрічі «Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування». 

Зустріч відбулася під головуванням Президента України Володимира Зеленського сьогодні, 11 лютого 2020 року, у Києві. 

«Ми хочемо з’єднати українців якісними та безпечними дорогами. Рекордне фінансування дорожнього будівництва у 2020 році дозволить відновити рекордну кількість кілометрів. Але ми повинні не тільки будувати і ремонтувати, а й захищати дороги. Тоді кошти платників податків ми будемо витрачати на створення нової інфраструктури, а не на нескінченне латання старої. Починаємо розвантаження доріг. У 2020 році плануємо розкрити потенціал річкових перевезень і максимально розвантажити автошляхи», – заявив Владислав Криклій.

За даними Міністерства інфраструктури, 1 млн тонн вантажів, перевезених річкою, зменшують витрати на ремонт доріг на 1 млрд гривень. 

У 2019  річкові перевезення зросли на 20%. Цьогоріч Мінінфраструктури планує покращити ці показники. Наразі ремонтують шлюзи Дніпровського каскаду, щоби переорієнтувати на річку додаткових 3 млн тонн експортних вантажів. Крім того, збільшується вантажопотік на Укрзалізниці. Модернізація інфраструктури припортових залізничних станцій цього року дозволить перевезти залізницею експортних вантажів на 46 млн тонн більше.

Міністр інфраструктури підкреслив, що габаритно-ваговий контроль стане надійним запобіжником від руйнування дорожньої інфраструктури перевантаженим автотранспортом

Також цього року повноцінно запрацює автоматичний габаритно-ваговий контроль, який має стати запобіжником від руйнування дорожньої інфраструктури перевантаженим автотранспортом. Перші 6 комплексів уже працюють в тестовому режимі.

Нагадаємо, цього року Україна інвестує 3,2 млрд гривень у безпеку на дорогах.