У 2020 році Україна уклала угоди з ЄБРР обсягом понад 600 млн євро

Завдяки ефективній співпраці Української сторони та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у 2020 році було укладено угоди обсягом 643,5 млн євро у різних секторах.

Про це йшлося під час зустрічі Міністра фінансів Сергій Марченко та Президентки Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо в рамках її першого візиту в Україну.

«Співпраця з ЄБРР є дуже важливим ключем у розвитку різних сфер України. У минулому році під час пандемії ми мали ряд карантинних заходів, проте ми змогли укласти угоди щодо важливих проектів таких як: «Проект розвитку АТ «Укрпошта» (Логістична мережа та Сільське відділення)» та «Розвиток транс’європейської транспортної мережі». Також я хочу подякувати ЄБРР за проекти з підтримки ліквідності ДП «Украерорух» та АТ «Укрзалізниця», – зазначив Міністр фінансів.

Зі свого боку Президент ЄБРР зауважила, що Банк зацікавлений у розвитку інфраструктури та співпраці з публічним сектором в Україні і наголосила, що дуже важливо мати постійний діалог двох сторін.

Резюмуючи, у подальшій співпраці з ЄБРР важливим питаннями будуть підтримка Банком реалізації проєктів у публічному секторі, збільшення рівня інвестицій для впровадження проєктів модернізації й подальшого розвитку транспортної інфраструктури в Україні, підтримки енергетичного сектору та інших важливих проєктів.

Довідково

Угоди між Україною та ЄБРР підписані у 2020 році:

  • Проєкт «Закупівля верстатів КРС та покращення енергоефективності АТ «Укргазвидобування» – 51,85 млн євро;
  • «Проєкт розвитку АТ «Укрпошта»: Логістична мережа та Сільське відділення» – 63 млн євро
  • «Розвиток транс’європейської транспортної мережі» – 450 млн євро

Угода між ДП «Украерорух» та ЄБРР:

  • Проєкт з підтримки ліквідності «Украерорух» – 25 млн євро

Угоди у муніципальному секторі (53,5 млн євро):

  • Проєкт поводження із твердими побутовими відходами у м. Хмельницький – 28,5 млн євро
  • Проєкт енергоефективності у громадських спорудах у м. Дніпро – 25 млн євро