У 2020 році Україна відкриє консульство у Вроцлаві

У 2020 році у Польщі відкриють генеральне консульство України у Вроцлаві.

Про це в інтерв’ю  Укрінформу повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“Часто громадяни України звертаються також до почесних консульств, які не мають повноважень на виконання усіх консульських дій. У цьому контексті очевидною є необхідність відкриття ще однієї консульської установи України на заході Польщі – у Вроцлаві, що дозволило б перерозподілити межі консульських округів так, щоб громадяни України могли витрачати не більше ніж дві-три години на доїзд до консульства”,– повідомив посол.

Він додав, що підготовчі заходи щодо відкриття генконсульства у Вроцлаві планується здійснити у 2019 році, так аби воно розпочало роботу вже у 2020 році.

Український дипломат також поінформував, що готуються відповідні рішення щодо відкриття почесного консульства в місті Катовіце Сілезького воєводства РП, а також – у місті Кельце на півдні Польщі.

“Сподіваюся, це відбудеться вже невдовзі. Крім того, шукаємо кандидатуру на почесного консула в місті Кельце”, – поінформував Андрій Дещиця.

За його словами, якщо найближчим часом вдасться реалізувати ці плани, залишиться лише два воєводські центри з 16, де немає українських консульських осередків – Білосток й Ольштин на північному сході Польщі.

Посол повідомив, що відкриття нових консульських установ в Польщі обумовлено збільшенням кількості українських трудових мігрантів у Польщі, яких сьогодні приблизно 1,5 млн осіб.

Станом на сьогодні в Польщі функціонує чотири генконсульства (у Гданську, Варшаві, Кракові та Любліні) та 11 почесних консульств в різних регіонах країни.

Оригінал статті читайте за посиланням.