У 2022 році експорт української органічної продукції до ЄС та Швейцарії зріс на 13%

У 2022 році експорт української органічної продукції до ЄС та Швейцарії зріс на 13%.

Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час свого виступу на відкритті міжнародної торговельної виставки органічних продуктів «Біофах – 2023».

«Попри повномасштабну війну, у 2022 році Україна експортувала до ЄС та Швейцарії 225 814 тонн органічної продукції, що на 13% більше, ніж у 2021 році», — повідомив Тарас Висоцький.

Зі слів заступника Міністра, Україні вже зараз потрібні повноцінна перебудова та інтеграція до європейської спільноти. 

«Паралельно із впровадженням національного законодавства ми працюємо над його адаптацією відповідно до нового регулювання ЄС у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», — зазначив перший заступник Міністра.

Він розповів, що у межах органічного сектору, триває тісна співпраця із міжнародними партнерами. Так, Європейська Комісія скасувала імпортні тарифи і квоти на товари з України та призупинила дію заходів додаткового контролю, що застосовувалися до органічної продукції з України з 2015 року.

Разом з цим, у зв’язку з ухваленням Делегованого Регламенту Комісії (ЄС) 2022/1450 щодо використання неорганічних білкових кормів в органічному тваринництві через вторгнення росії в Україну, Мінагрополітики звернулося до країн ЄС та Єврокомісії із запевненням щодо спроможності українських органічних операторів виконати свої експортні зобов’язання у 2022-2023 роках щодо поставок до країн ЄС органічних білкових кормів. Крім цього, триває співпраця з європейськими партнерами щодо вирішення логістичних проблем.

Довідково 

За попередніми оцінками Мінекономіки відповідно до методології торгового балансу, експорт товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2% в порівнянні з 2021 роком та склав близько 28 млрд дол.