У червні Україна та Словаччина запускають регулярний потяг Кошице-Мукачево

У червні Україна та Словаччина запустять регулярний потяг Кошице-Мукачево. 

За словами голови правління АТ "Укрзалізниця" Євгена Кравцова, 2 квітня на станцію Мукачево зі Словацької республіки прибув пасажирський рейковий автобус словацької залізничної компанії АТ ЗССК, який здійснив тестовий рейс колією європейської ширини (1435 мм).

"З українського вокзалу до Словаччини можна буде доїхати рейковим автобусом по євроколії за 4 години. Маршрут наступний: "Кошице – Чієрна над Тисою – Чоп – Мукачево", – написав Євген Кравцов у соціальній мережі Facebook.

Під час тестового рейсу українські та словацькі залізничники проаналізували технічні параметри інфраструктури та рухомого складу, а також узгодили організаційні аспекти, пов’язані їз запровадженням регулярного міжнародного пасажирського сполучення між українським Мукачевом та словацьким Кошице вже у червні цього року. 

Загалом міжнародний потяг складається з двох комфортних вагонів, розрахованих на 78 чоловік. Вартість квитка за цим рейсом складатиме 7,5 євро.

Довідково:

Спільне рішення про запровадження нового залізничного пасажирського сполучення Мукачево – Кошице ухвалили у лютому цього року в Києві під час зустрічі менеджменту залізничних компаній України та Словаччини. Під час переговорів було вирішено, що перевезення здійснюватимуть рухомим складом словацької сторони, оскільки "Укрзалізниця" не експлуатує пасажирський рухомий склад для колії шириною 1435 мм.

Інфраструктуру для руху пасажирських поїздів на дільниці Мукачево – Чоп українські залізничники підготували ще минулого року, в межах підготовки до запровадження міжнародного пасажирського сполучення Мукачево – Будапешт (Угорщина). З цією метою фахівці Львівської магістралі виконали комплекс робіт з покращення технічного стану суміщеної колії на дільниці Чоп – Мукачево, безпосередньо на станції Мукачево реконструювали колію №100 шириною 1435 мм, а залізничні будівельники збудували павільйон, низьку острівну пасажирську платформу довжиною 120 м та облагородили прилеглу територію.