У Французькій Гвіані успішно запустили європейську ракету-носій з двигуном українського виробництва (ВІДЕО)

21 листопада 2018 року о 03:42 за київським часом у найбільшому заморському департаменті Франції, Французькій Гвіані, з космодрому Куру успішно запустили європейську ракету-носій легкого класу «Вега».

Як повідомляє Державне космічне агентство України, блок маршового двигуна РД-843 4-го ступеня ракети-носія розробили фахівці Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля» та виготовили на Державному підприємстві «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод» імені О.М. Макарова».

За інформацією агентства, ракета-носій масою понад 1100 кг вивела на сонячно-синхронну земну орбіту космічний апарат (КА) Mohammed VI-B.

Він призначений, зокрема, для прикордонного та прибережного спостереження, попередження та управління стихійними лихами, моніторингу змін у навколишньому середовищі, а також для картографування та землеустрою, регіонального розвитку, сільськогосподарського моніторингу.

Створила Mohammed VI-B компанія Thales Alenia Space за участю Airbus на замовлення Королівства Марокко.

Зазначається, що цей пуск ракети-носія став тринадцятим у рамках програми «Вега» та другим у 2018 році.

Починаючи з 2012 року, ракета-носій «Вега» вивела на орбіту 28 супутників.

На лютий 2019 року заплановано наступний запуск.

Довідка:

Ракета-носій легкого класу «Вега» з 1998 року розробляється спільно Європейським космічним агентством (ESA) та Італійським космічним агентством (ASI).

Проект «Вега» розроблявся з початку 1990-х ASI на заміну ракети-носія «Скаут» виробництва НАСА. У листопаді 2000-го року він увійшов до програми ракети-носія «Аріан».

Перший запуск відбувся 13 лютого 2012 року з космодрому Куру (Французька Гвіана).

Підготовлено за матеріалами Державного космічного агенства України. Оригінал статті читайте за посиланням.