У Києві на 3-му міжнародному Форумі асоціацій обговорять майбутнє європейської інтеграції України, Грузії та Молдови

13-15 листопада у Києві відбудеться 3-й Форум асоціацій. Це єдиний міжнародний захід, який щорічно збирає дипломатів, урядовців та експертів з ЄС, України, Грузії та Молдови з метою обговорення нових можливостей європейської інтеграції трьох країн та координації зусиль у цьому напрямку.

Захід організовує проект «Громадська синергія» (фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження») у співпраці з УС ПГС* та УНП**, за підтримки Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Учасники Форуму окреслять можливі формати співробітництва між трьома асоційованими країнами та можливі варіанти глибшої інтеграції з ЄС.

Журналісти запрошуються до висвітлення цих нагальних питань, а також до інтерв’ю з національними та закордонними  високопосадовцями і експертами.

З повною програмою Форуму  можна ознайомитись за посиланням.

Питання тематичних панелей Форуму:

 • Яким може бути новий формат для України, Грузії та Молдови у відносинах з Європейським Союзом?
 • Який прогрес у виконанні Угод про асоціацію у трьох країнах?
 • Який ефект дала зона вільної торгівлі з ЄС та які майбутні цілі?
 • Судова реформа в Україні, Грузії та Молдові.
 • Енергетична безпека та інтеграція до енергетичного ринку ЄС.
 • Яке майбутнє Східного партнерства після 2020 р.? Погляд з Берліну.
 • Національна безпека та стратегії вирішення конфліктів в Україні, Грузії та Молдові. Чи є простір для тристоронньої співпраці?

Спікери:

 • Дмитро КУЛЕБА, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
 • Матті МААСІКАС, Посол ЄС, Голова Представництва ЄС в Україні
 • Люк ДЕВІНЬ, Директор з питань співпраці з Росією, Східним партнерством, Центральною Азією та ОБСЄ, заступник керуючого директора з питань співпраці з Європою та Центральною Азією, Європейська служба зовнішньої дії
 • Вахтанг МАХАРОБЛІШВІЛІ,  Перший заступник Міністра закордонних справ Грузії
 • Олена ЗЕРКАЛЬ, Заступник Міністра закордонних справ України
 • Влад КУЛЬМІНСЬКИЙ, Державний секретар, Міністерство зовнішніх справ та європейської інтеграції Молдови  
 • Тарас КАЧКА, Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Торговий представник України
 • Юлія ГАРЯЧА, В.о. Директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України
 • Давід БУДЖАШВІЛІ, Голова Департаменту координації допомоги ЄС та секторальної інтеграції, Міністерство закордонних справ Грузії
 • Валерія ІОНАН, Заступник Міністра з питань інтеграції з ЄС, Міністерство цифрової трансформації України  
 • Олександр ЖИВОТОВСЬКИЙ, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації  
 • Торстен ВЕЛЛЕРТ, Керівник групи з питань енергетики та навколишнього середовища, Група підтримки України  
 • Ганс-Юрген ГАЙМЗЬОТ, Спеціальний представник з питань Східного партнерства, Міністерство закордонних справ Німеччини  
 • Міхай ПОПШОЙ, Заступник Голови Парламенту Республіки Молдова
 • Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ, Голова Комітету ВРУ з питань інтеграції з Європейським Союзом
 • Андріус КУБІЛІУС, Депутат Європейського парламенту, Співголова ЄВРОНЕСТ, колишній Прем’єр-міністр Литви

Де? Київ, вул. Братська, 17-19, Radisson Blu Hotel

Коли? 13-15 листопада. Початок о 16:00

Мова заходу: англійська

Контакти для акредитації: ylytvynenko@civic-synergy.org.ua, 0500390782. Участь у заході є можливою тільки за умови попередньої акредитації.

Довідкова інформація:

З матеріалами попереднього Форуму асоціацій (2018 р.) можна ознайомитись за цим посиланням: https://www.civic-synergy.org.ua/association-exchange-forum/the-2nd-association-exchange-forum-2018/

*УС ПГС (Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС) – є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій.

**УНП (Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства) – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох громадських платформ – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».