У Києві нагородили переможців конкурсу на найкращий матеріал про європейську інтеграцію

29 травня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе нагородила переможців конкурсу серед регіональних журналістів на найкращий матеріал про євроінтеграцію «Угода про асоціацію: шлях змін».

Призерами конкурсу стали:

у номінації «Репортаж» – засновник інтернет-ЗМІ «Карачун» (м. Слов’янськ) Григорій Кульбака і журналіст сайту новин Західної України «ПроЗахід» (м. Ужгород) Ярослав Світлик;

У Києві нагородили переможців конкурсу на найкращий матеріал про європейську інтеграцію

у номінації «Історія успіху» – журналістка інтернет-видання «Волинь Online» (м. Луцьк) Мар'яна Метельська та журналіст сайту 061.ua (м. Запоріжжя) Андрій Вавілов.

У Києві нагородили переможців конкурсу на найкращий матеріал про європейську інтеграцію

Під час зустрічі з переможцями Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що створювати матеріали про європейську інтеграцію дуже важливо, особливо наводячи реальні приклади з життя українців. «Рік тому ми запустили інформаційну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей». Нам вдалося охопити велику кількість історій успіху українців та різними каналами про них розповісти, зокрема, завдяки співпраці з медіа», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Вона висловила сподівання, що учасники конкурсу підхоплять цю ініціативу і будуть розповідати про приклади успіху в різних сферах європейської інтеграції у своїх регіонах.

У Києві нагородили переможців конкурсу на найкращий матеріал про європейську інтеграцію

«У нас ще велике поле роз’яснювальної роботи. Треба пояснювати простими словами, що таке європейська інтеграція, що вона дає конкретному громадянину, як складні законопроекти чи рішення Уряду перекладаються на життя тієї чи іншої людини і чому це важливо. Адже чим більше українці розумітимуть суть, ціну та переваги реформ, тим більшою буде їхня підтримка та ефективніше впроваджуватимуться реформи на місцях», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Конкурс журналістських матеріалів з євроінтеграційної тематики «Угода про асоціацію: шлях змін» організовано проектом ЄС Assosiation4U під патронатом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Найбільш цікавими для висвітлення темами цьогоріч стали відновлювальна енергетика та енергозбереження, експорт українських товарів на ринки ЄС, а також розвиток української науки та інновацій в рамках програми ЄС «Horizon2020».

Прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давид Стулік привітав переможців та зауважив, що регіональні ЗМІ відіграють велику роль в тому, щоб інформація про реформи, пов’язані з Угодою про асоціацію, та про всі євроінтеграційні процеси, що відбуваються в країні, охоплювала якнайбільше людей. Своєю чергою ключовий експерт з комунікацій проекту ЄС Assosiation4U Людмила Косар зазначила, що журналісти регіональних ЗМІ – це внутрішній голос громади, до якого дослухаються, тому важливо своїми словами розповідати про вплив і значення реформ на місцях.

Переможцям конкурсу вручили почесні дипломи та сертифікати на участь у Львівському медіа-форумі-2019. З 30 травня по 1 червня на головній медіа-події року на них чекають професійні майстер-класи та зустрічі з колегами із різних країн.

Ознайомитися з матеріалами переможців конкурсу 2019 року можна за посиланнями: bit.ly/Nemozlive

bit.ly/YAKbiznes

bit.ly/VeterPeremen

bit.ly/EuropBrend

Довідково

Конкурс тривав з 1 лютого по 30 квітня 2019 року. В ньому могли взяти участь журналісти регіональних ЗМІ усіх форм і типів власності, фрілансери, які співпрацюють із регіональними ЗМІ, та студенти факультетів журналістики ВНЗ віком до 25 років. Цього року відбулась вже третя хвиля конкурсу, на яку було подано 36 конкурсних матеріалів від учасників з Волинської, Одеської, Харківської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Хмельницької, Запорізької, Закарпатської та Київської областей. Загалом за весь період проведення конкурсу (з 2017 по 2019 роки) організатори отримали близько 370 робіт.

Проект ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (коротко - Association4U) підтримує діяльність урядових установ України, головним чином Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Офісу Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та галузевих міністерств, залучених до виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проект виконує консорціум на чолі з GFA Consulting Group з січня 2016 року по липень 2019 року. Бюджет проекту – 7,7 мільйона євро.