У Києві обговорили перспективи співпраці у рамках Спільного зв’язку ЄС з Азією

За ініціативи Міністерства інфраструктури України спільно та проекту технічної допомоги ЄС "Підтримка імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії 2030" у Києві було організовано круглий стіл «Спільний проект елементів стратегії щодо співробітництва між Європою та Азією.

Захід відбувся під головуванням заступника Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктора Довганя, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Міністерства фінансів, Міністерства регіонального розвитку, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Урядового управління з координації європейської та євроатлантичної інтеграції, транспортних підприємств та установ, міжнародні фінансові установи, асоціації та науковці зустрілися задля того, щоб обговорити план та дії для посилення зв’язків та спільної роботи між країнами Європи та Азії, адже ця співпраця дає величезний потенціал для масштабного розвитку одразу усіх сфер - транспортної, торгівельної, аграрної, енертегичної та ін.

Спільний проект Представництва Європейського Союзу в Україні, Служби Зовнішніх Відносин Європейського Союзу та Єврокомісії було включено до Робочої програми Комісії на 2018 р. в якості основного проекту та він є частиною реалізації Глобальної стратегії зовнішньої та безпекової політики ЄС, мета якої зміцнити відносини Європи з «пов'язаною Азією» та буде ухвалено на рівні Міністрів країн ЄС у липні 2018 року. Поліпшення зв’язку між країнами розширить можливості експорту та імпорту, відкриє ворота для нових проектів, а, таким чином, і надасть багато переваг для приватних підприємців.

"Спільний Зв’язок визначитиме підхід ЄС до взаємодії та посилить управління євроатлантичними зв'язками, завдяки чому ми зможемо подолати значний дефіцит фінансування, одночасно забезпечити сталість здійснення проектів та створити рівні умови для підприємств", - зазначив Віктор Довгань.

Раніше повідомлялося, що головні на сьогодні законопроекти у транспортній сфері, що перебувають на розгляді у ВРУ, в цілому відповідають нормам ЄС.