У Києві обговорили стратегію співпраці Україна-ЄС у розрізі культурних та креативних індустрій

admin

У Києві за сприяння Міністерства культури України проходить міжнародна Конференція – Шоукейс "Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення".

При це повідомляє прес-служба відомства.

Захід присвячений підведенню підсумків та обговоренню стратегії співпраці Україна – ЄС у розрізі культурних та креативних індустрій.

Конференція проводиться за ініціативи Національного Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні  у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

Міністр культури України Євген Нищук  подякував Представництву ЄС в Україні та  Національному Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні за організацію конференції, яка дає можливість звернути увагу на ту важливу роль, яку відіграє культура у політичному, економічному та соціальному розвитку країни, а також виступає потужним інструментом у налагодженні міжнародних відносин.

"Співробітництво між Україною та ЄС у сфері культури має на меті заохочення міжкультурного діалогу, розширення культурних обмінів, сприяння розвитку співробітництва в галузі культури, мобільності об’єктів мистецтва та митців України та ЄС. Надзвичайно важливою у цьому контексті  є участь України у програмі ЄС "Креативна Європа", яка дає можливість українським культурним інституціям приєднатися до європейських професійних мереж, знаходити партнерів та реалізовувати різноманітні спільні міжнародні проекти, роблячи свій внесок  в розвиток і просування української культури", - наголосив Євген Нищук.

Міністр культури також зазначив, що розробка та реалізація культурної політики, спрямованої на розвиток конкурентоспроможного культурного середовища, розмиття межі між приватним і державним секторами, запровадження абсолютно нових прозорих інструментів підтримки культурних і креативних секторів  є пріоритетом у  діяльності відомства та Уряду загалом.

Учасниками міжнародної Конференції – Шоукейсу "Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення" стало близько 250-ти представників культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій, громадських інституцій і проектів, державних, муніципальних та локальних органів влади, EUNIC та країн-членів ЄС, ЕАСЕА.

Програма конференції сфокусована на трьох заходах – конференції, шоу кейсах успішних проектів та заключному перформансі  - виставі “ЦеШО” від Владислава Троїцького.

У рамках конференції відбулася подіумна дискусія – "Культурні відносини Україна – ЄС: наявні сильні та слабкі сторони – шляхи ви будови",  а також спеціальна сесія  "Формати співпраці Україна –ЄС: наявні та майбутні" та "Культурна дипломатія України: внутрішній та зовнішній фронт".

Під час конференції також презентували Український культурний фонд та успішні проекти Україна - ЄС: "Музей Гончара – Креативна Європа", "Тустань -  Креативна Європа", нові проекти NSA-LA , орієнтовані на культуру та інші.

Рубрика: