У Києві презентували проєкт допомоги постраждалим від сексуального насильства під час війни

В Києві презентували проєкт «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною». Проєкт реалізується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та асоціацією жінок-юристок «ЮрФем» спільно з апаратом Урядової уповноваженої з гендерної політики та Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за фінансової  підтримки ЄС.

Про це повідомляє сайт Асоціації  жінок-юристок «ЮрФем».

У межах проєкту організації працюватимуть над удосконаленням системи підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною росії проти України. Зокрема, постраждалі зможуть отримати необхідну допомогу з урахуванням міжнародного досвіду та регіональних особливостей, а також ефективно захищати свої права в судах.

Передбачена робота за трьома складовими:

  • Підтримка соціальних працівників, жіночих/феміністичних організацій, медичного персоналу, поліції, прокурорів, адвокатів та суддів в отриманні нових знань і навичок, необхідних для допомоги постраждалим;

  • Створення ефективної системи реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, на регіональному рівні;

  • Сприяння розвитку законодавства щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та адвокація його впровадження на місцевому рівні.

У межах проєкту організації сприятимуть посиленню співпраці між місцевою владою, правоохоронними органами, профільними громадськими організаціями, активістками й активістами жіночого руху, правозахисниками і правозахисницями, закладами освіти та ЗМІ в областях України для належного реагування на сексуальне насильство, пов’язаного з війною.

У питанні розвитку законодавства проєкт сфокусується на відшкодуваннях постраждалим, зокрема ресурсах для компенсацій та можливих механізмах виплат.