У Києві стартувала Європейська математична олімпіада для дівчат

У Києві вперше стартувала подія світового масштабу – Європейська олімпіада з математики для дівчат (European Girl’s Mathematical Olympiad, EGMO). На її проведення Уряд України виділив 5 млн 600 тисяч гривень.

Як зазначила очільниця Міністерства освіти і науки України Лілія Гриневич під час офіційного відкриття олімпіади, це засвідчує, що інвестиції в розвиток STEM-освіти є пріоритетом для України.

Для участі у змаганнях до Києва прибули команди з 49 країн світу. Окрім представників Європи, до EGMO також долучилися знавці математики з США, Австралії, Японії, Індії, Південної Кореї, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Еквадору, Мексики, Перу тощо. Загалом в олімпіаді беруть участь 200 дівчат. Упродовж тижня вони розв’язуватимуть цікаві математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

"Ця олімпіада – гарний привід показати всім, як молоді дівчата завдяки своєму розуму, наполегливості, праці та любові до математики здобувають переможні результати і впевнено прямують до майбутніх відкриттів. Ми пишаємось тим, що серед нашої молоді є так багато талантів і ми готові їх підтримувати", – зазначила Лілія Гриневич. Вона також зауважила, що це абсолютний стереотип, що хлопці краще розбираються в математиці і точних науках.

"Світова історія знає багато яскравих прикладів жінок-математиків, які долаючи нерозуміння суспільства, відсутність підтримки, протягом століть виборювали право йти за покликом свого серця та розуму. Сьогодні ми руйнуємо стереотипи", – зазначила пані Міністр.

Цього року Європейська олімпіада з математики для дівчат відбувається вже увосьме. Попередні змагання приймали такі країни як Велика Британія, Люксембург, Туреччина, Білорусь, Румунія, Швейцарія та Італія. 

Від України в EGMO беруть участь одразу дві команди. До їх складу увійшли: Олеся Білик, Катерина Горох, Карина Нечипорук, Влада Петрусенко, а також – Аліса Баклан, Маргарита Баклан, Роксолана Іванчук та Ольга Жур.

До цього наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді (ІМО) та Romanian masters of mathematics. За 7 років існування EGMO українські учасниці вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

Триватиме ця подія до13 квітня.

Нагадаємо, при Київському університеті імені Шевченка планують створити Європейський інститут

Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України. Оригінал статті читайте за посиланням.