У Києві відбулася конференція “Європейський вибір України: прогрес і перспективи”

У Києві пройшла конференція “Європейський вибір України: прогрес і перспективи”. Метою заходу стало обговорення результатів та перспектив впровадження Угоди про асоціацію в Україні.

Під час конференції також відбулося привітання переможців Конкурсу молодіжних есе на тему європейської інтеграції та презентація двох книг Центру європейських політичних студій (CEPS) “Поглиблення відносин між ЄС та Україною: що, чому і як?” та “Боротьба за належне врядування у Східній Європі”.

Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні, нагадав, що за підписання Угоди про асоціацію Україна заплатила високу ціну, тому обов’язком кожного повинно бути її належне впровадження. Посол також зазначив, що ЄС відкритий для України, але зосереджуватись необхідно не на членстві як такому, а на процесі перетворення та модернізації нашої країни. Разом з тим, затвердження Урядом Плану заходів з виконання Угоди та Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди є підтвердженням політичної волі її впроваджувати.

Світлина від Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Ольга Стефанішина, генеральний директор Урядового офісу, зазначила, що чотири пріоритетні сфери поглибленого секторального співробітництва, закріпленні у спільній заяві за підсумками 20-го саміту Україна-ЄС, свідчать про визнання прогресу України та про використання інструментів, закладених Угодою. Також Ольга Стефанішина наголосила, що для ефективного процесу європейської інтеграції вкрай необхідна активна двостороння робота та співпраця з ЄС.

Світлина від Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Крім того, учасники конференції наголосили на важливості комунікувати переваги та результати впровадження положень Угоди про асоціацію серед громадян України.

Серед запрошених гостей конференції також були Костянтин Єлісєєв, заступник Глави Адміністрації Президента, Тарас Качка, радник Міністерства Закордонних Справ України, Ірина Бекешкіна, Директор Фонду “Демократичні ініціативи”, Тарас Ткачук, Старший експерт з економічних питань DiXi Group, Леонід Літра, старший аналітик Центру “Нова Європа”, Андреас Умланд, старший науковий співробітник Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Світлина від Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Довідково. Конференція організована проектом «Розуміємо Угоди про асоціацію і поглиблені та всеохоплюючі зони вільної торгівлі ЄС з Україною, Молдовою і Грузією», що реалізується консорціумом на чолі з Центром європейських політичних студій (CEPS) за фінансової підтримки SIDA (Embassy of Sweden in Kyiv), а також проектом Громадська синергія / Civic Synergy, який фінансується European Union in Ukraine, співфінансується і виконується Міжнародний фонд "Відродження" і спрямований на посилення участі громадськості у євроінтеграційних реформах через підтримку двох проєвропейських громадських платформ.

Електронні версії книг доступні за посиланнями: 
https://bit.ly/2A7fFWr 
https://bit.ly/2DvZeWW