У Маріуполі ввели в експлуатацію другу чергу біогазової станції

У будівництво об'єкта на полігоні твердих побутових відходів було інвестовано близько 2,5 млн євро. Сумарна встановлена потужність двох черг біогазової установки складає 2 МВт.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Біогазова станція почала працювати на початку 2020 року. Менше, ніж за рік роботи у 2020 році станція виробила 2,2 млн. кВт⋅год електроенергії і сплатила місту понад 650 тис. грн за договором про співпрацю, а також близько 100 тис. грн інших податків та зборів.

За словами заступника глави Агентства енергоефективності Юрія Шафаренко, біогазові установки – це проєкти, які вирішують енергетичні, економічні та екологічні проблеми громад: вони генерують електроенергію, поповнюють бюджет, зменшують екологічні загрози, мінімізують появу пожеж, скорочують шкідливі викиди і створюють нові робочі місця. 

Також в прес-службі уточнили, що після запуску другої черги, сукупна потужність біогазової станції зросла вдвічі, що дозволить збільшити обсяг виробництва електроенергії і суму відрахувань до місцевого і державних бюджетів.

Довідково

Група компаній «Укртепло» та місцева рада Маріуполя підписали багаторічну угоду про партнерство – до 2035 року, згідно з якою місцевий бюджет Маріуполя отримує від підприємства регулярні платежі.

На кінець 2020 року в Україні встановлено 103 МВт біогазових потужностей.  Для порівняння ще 5 років тому було лише близько 20 МВт.