У Мінрегіоні презентували звіт щодо системи енергоефективності в Україні

Мінрегіон спільно з GIZ підготували звіт «Система енергоефективності в Україні», який являє собою ґрунтовний аналіз стану та перспектив енергоефективності в різних галузях економіки. У співпраці з GIZ також планується вдосконалити законопроект «Про енергетичну ефективність» у відповідності до сучасних умов України. Повідомляє прес-служба Міністерства.

Україна взяла на себе ряд зобов’язань перед міжнародними партнерами щодо впровадження реформ в енергетичній сфері. Цьому передувало підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, приєднання до цілей сталого розвитку ООН, а також стала повноправним членом Енергетичного Співтовариства.

Законодавчою основою для створення системи енергоефективності в Україні є імплементація Директив ЄС. Зокрема, Директиви 2010/31/ЄС, яка була імплементована з прийняттям закону «Про енергетичну ефективність будівель» та Директиви 2012/27/ЄС – закон «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання», який забезпечив 100% облік споживання енергоресурсів, створення ринку енергоаудиту та запровадження енергоменеджменту та енергосервісу.

В останні роки пріоритетним сектором впровадження енергоефективності в Україні є  житлові будинки, що обумовлено одним із найбільших економічних потенціалів. На сьогодні потенціал скорочення споживання енергії житловим сектором складає близько 9 млн тне та 4 млрд євро щорічно. Завдяки роботі Мінрегіону та активній підтримці донорів і міжнародних партнерів, в цьому секторі активно створюються передумови та механізми впровадження енергоефективних заходів. Зокрема, прийнято необхідне первинне законодавство, ведеться розробка підзаконних актів, створено всі передумови для розвитку ринку енергоаудиторів, розроблено перший за історію України енергетичний сертифікат, створений механізм державної фінансової підтримки «Теплі кредити», створюється Фонд енергоефективності.