У Польщі пропонують скасувати роумінг з Україною

Польща може ініціювати скасування оплати міжнародного роумінгу для України.

Про це в інтерв’ю виданню PAP заявив заступник Міністра закордонних справ Республіки Польща Марцін Пшидач.

За його словами, ініціатива стосуватиметься всіх країн Східного партнерства — України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану.

"Якщо країни Східного партнерства не зможуть пристосуватись до стандартів ЄС "у повному обсязі", принаймні, дозвольте їм це зробити в окремих сферах. Прикладом таких дій може бути скасування тарифів на роумінг, які відчули б звичайні люди, зокрема українці, що проживають у Польщі", — підкреслив представник польського МЗС.

При цьому він зазначив, що зближенню країн Східного партнерства з ЄС сприятимуть також інвестиції в інфраструктурні зв'язки. Третім напрямом поглиблення співпраці має стати інституційна інтеграція. Йдеться, до прикладу, про ротаційне головування в межах Східного партнерства. Це підвищить рівень відповідальності шести країн-партнерів за подальший розвиток ініціативи.

Довідково:

Східне партнерство – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів: Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Ініціативу формально започаткували на Празькому установчому саміті Східного партнерства 7 травня 2009 р. Реалізація Східного партнерства базується на принципах диференціації, спільної власності та спільної відповідальності, а також підході "більше за більше" (чим більший прогрес країн-партнерів у здійсненні реформ, тим більшу підтримку вони отримують з боку ЄС).

Нагадаємо, Україна та Польща спільно розроблять нову систему ППО