У рамках десятої Асамблеї IRENA українська делегація обговорила питання співпраці у сфері відновлюваної енергетики

Делегація України на чолі з Міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем зустрілася з генеральним директором IRENA Франческо Ла Камера. Під час зустрічі обговорили співпрацю в рамках Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), підтримку з боку IRENA змін до законодавства щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля.

Також відбулася зустріч із помічником заступника Міністра енергетики та промисловості ОАЕ Фатімою Аль Шамсі, де обговорили  потенційну можливість співпраці в сфері атомній енергетиці та домовились щодо обміну досвідом використання сучасних технологій у відновлюваній енергетиці.

Олексій Оржель у рамках IRENA зустрівся і з Єврокомісаром із питань енергетики Кадрі Сімсон, де від украінської сторони подякував ЄС за підтримку на газових переговорах, що стала фундаментом енергетичної безпеки нашої держави та Європи. Також Олексій Оржель із Кадрі Сімсон обговорили скорочення викидів СO2. Нагадаємо, Євросоюз прийняв "Нову Зелену угоду" ("New Green deal") та поставив амбітну ціль стати кліматично нейтральним. Тому зараз в ЄС приділяють особливу увагу розвитку ВДЕ. Україна, своєю чергою, теж розробляє концепцію «зеленого» енергетичного переходу та запроваджує податок на СО2, кошти з якого планує використовувати на енергоефективні заходи.

У рамках IRENA також відбулася зустріч із заступником Міністра торгівлі, промисловості, енергетики Республіки Корея Йонгом Юн Йо. Обговорювалася співпраця в сфері атомної енергетики, гідроенергетиці  та можлива співпраця по ревіталізації чорнобильської зони та створенню науково-дослідницького центру. Йшлося і про збір електрокарів на території України та кооперацію у галузі переробки відходів.

Також у рамках Асамблеї українська делегація зустрілася з представниками румунського уряду, де сторони домовилися створити робочі групи щодо напрацювання можливостей експорту електроенергії у Румунію. Обговорили і постачання газу через українську ГТС та використання українських газових сховищ.