У рамках проекту «Німецько-Український Агрополітичний діалог» планують запустити кліматичний компонент

У рамках проекту «Німецько-Український Агрополітичний діалог» (АПД) планують запустити кліматичний компонент, основним пріоритетом якого буде підтримка Уряду України в питаннях адаптації агросектору до зміни клімату.

«Сільське господарство в Україні є однією з ключових, і, водночас, ризикованих галузей економіки. Тому для Мінагрополітики питання пом’якшення наслідків від зміни клімату в аграрному виробництві є дуже важливим і актуальним. Наразі міністерство спільно з ФАО опрацьовує Стратегію адаптації до зміни клімату сільського, лісового та рибного господарств України до 2030 року. Проте, крім загальностратегічних питань, ми хочемо отримати практичні рекомендації з міжнародного досвіду щодо адаптації сільського господарства до зміни клімату» - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Офіційний запуск проекту планується на другу половину червня. Також буде створено робочу групу з питань імплементації стратегії адаптації сільського господарства до зміни клімату в Україні, в яку увійдуть фахівці Мінагрополітики, Мінприроди та експерти інших профільних організацій.

Діяльність проекту буде направлено на підготовку аналітичних робіт та досліджень, розробки плану дій та напрацювання практичних рекомендацій з адаптації до зміни клімату на рівні об’єднаних територіальних громад та агровиробників.

Окрім того, в рамках роботи проекту планується провести низку заходів для представлення німецького досвіду з питань адаптації до зміни клімату сільського господарства для викладачів, молодих вчених, студентів аграрних університетів.

Довідково

Проект «Німецько-Український Агрополітичний діалог» (АПД) підтримує Україну в питаннях розвитку сталого сільського господарства, ефективної переробної промисловості та підвищення міжнародної конкурентоспроможності відповідно до принципів ринкової та регуляторної політик та з урахуванням потенціалу розвитку, який виникає в рамках Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства продовольства та сільського господарства Федеративної республіки Німеччина.

Публікацію підготовлено за матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України. З оригіналом публікації можна ознайомитися за посиланням.