У столиці відбулися урочистості з нагоди від’їзду Національної збірної України на «Ігри Нескорених» до Австралії

Віце-прем`єрка  з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України  Іванна-Климпуш-Цинцадзе взяла участь в урочистостях з нагоди від’їзду  Національної збірної України на «Ігри Нескорених» до Австралії.

«Ви  люди, на яких рівняються не тільки ваші побратими, а й вся Україна. Я  не втомлююсь кожен раз наголошувати на ваших досягненнях. Ви вже  перемогли: ви перемогли ворога, ви перемогли рутину і складнощі життя,  ви перемогли себе. Ми пишаємося вами!» – сказала Віце-прем`єрка, звертаючись до Національної збірної. 

Вона зазначила, що, започатковуючи цей проект на державному рівні, Уряд  доклав максимально зусиль задля того, аби «Ігри Нескорених» були не  одноразовою подією, а продовжувались і в майбутньому. «Крім того, у  розвиток цих змагань ми ставили собі за мету запровадити системні  програми спортивної реабілітації для всіх військовослужбовців та  ветеранів в Україні. Сьогодні зусиллями держави і громадськості  розвиваються багато проектів допомоги – і спортивної, і психологічної та  соціальної для усіх, хто цього потребує», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Надзвичайно  важливо, наголосила вона, що більшість таких проектів були  започатковані саме учасниками «Ігор Нескорених». Це свідчить про те, що  ці міжнародні спортивні змагання, як і очікувалося, стали мотиваційним  фактором та каталізатором для активізації та об’єднання зусиль усієї  ветеранської спільноти. «Я вірю, що цьогорічна  команда після повернення з Австралії активно долучиться до соціальних  проектів, маючи вже суттєвий досвід у цій сфері»,  – сказала  Віце-прем`єрка.

Вона  високо оцінила роль Міністерства оборони, яке виконало більшу частину  організаційної та підготовчої роботи для участі Національної команди в  Іграх. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала за підтримку міжнародним  партнерам з Великої Британії, Австралії, Північноатлантичного Альянсу,  зокрема, Агенції НАТО з питань підтримки та постачання. 

«І  звичайно, найважливіші для команди люди – це рідні та близькі  спортсменів. Своїм хвилюванням і підтримкою вони зробили вагомий внесок  задля досягнення результату», – сказала Віце-прем`єрка.

Також  участь у заході взяли Уповноважений Президента України з питань  реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко, заступники Міністрів,  залучені до підготовки Національної збірної до участі в Іграх,  представники оргкомітету, дипломати та родини членів збірної.  

Цьогорічні  «Ігри Нескорених» відбудуться у Сіднеї (Австралія) 20–27 жовтня.  Україну на них представлятимуть 15 спортсменів, які змагатимуться у 6  видах спорту: пауерліфтингу, веслуванні на тренажерах, легкій атлетиці,  плаванні, стрільбі з лука та велоспорті на шосе.

«Ігри  Нескорених» (англ. Invictus Games) – міжнародні спортивні змагання  серед військовослужбовців та представників інших силових структур, які  зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання  службового обов'язку, засновані Принцом Гаррі.

Перші  Ігри відбулись 2014 року у Лондоні та стали яскравим свідченням того,  на що здатні люди, які захищають свою країну, і наскільки незламною є  їхня воля до життя. У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри  у Орландо, а у 2017 році Ігри Нескорених відбулися у Торонто (Канада),  де вперше участь у них взяла українська команда.